XVIII Wolnościowy Meet Up

31. maja w Saloniku Smaku przy ulicy Braniborskiej 2 odbył się XVIII Wolnościowy Meet Up.

Gospodarzem spotkania był Klub Młodych Kukiz’15 Wrocław.

Podsumowaliśmy ostatnie działania, czyli m.in. Marsz Pileckiego oraz PalPITację. Przygotowaliśmy się na dzisiejsze wydarzenie – Dzień Dziecka Zadłużonego oraz zaplanowaliśmy kolejne. Więcej informacji – wkrótce!

Wolnościowy Meet Up to spotkania wrocławskich organizacji wolnościowych, mające na celu zintegrowanie się, wymienienie doświadczeniami oraz poszerzenie współpracy różnych środowisk. Spotkania zostały zainicjowane ponad rok temu przez Stowarzyszenie KoLiber Wrocław.

XII Wolnościowy Meet Up

Zapraszamy na XII Wolnościowy Meet Up, który odbędzie się w Saloniku Smaku przy ulicy Braniborskiej 2. Początek o godzinie: 19:00.

Wolnościowy Meet Up to spotkania wrocławskich organizacji wolnościowych, mające na celu zintegrowanie się, wymienienie doświadczeniami oraz poszerzenie współpracy różnych środowisk. Spotkania zostały zainicjowane ponad rok temu przez Stowarzyszenie KoLiber Wrocław.

Gospodarzem XII edycji będzie Kukiz’15 Okręg 3 Wrocław.
Do zobaczenia!

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/226639484871244/

XII Wolnościowy Meet Up

Serdecznie zapraszamy na XI IWolnościowy Meet Up, który odbędzie się 28 września o godzinie 19, w Saloniku Smaku, na ulicy Braniborskiej 2.

Wolnościowy Meet Up to spotkania wrocławskich organizacji wolnościowych, mające na celu zintegrowanie się, wymienienie doświadczeniami oraz poszerzenie współpracy różnych środowisk. Spotkania zostały zainicjowane ponad rok temu przez Stowarzyszenie KoLiber Wrocław.

Stowarzyszenie Kukiz’15 ma zaszczyt być gospodarzami XI Wolnościowego Meet Upu.

W czasie spotkania przeanalizujemy dotychczasowe działania organizacji wolnościowych we Wrocławiu oraz zaplanujemy dalszą wspólną pracę na rzecz idei, która Nas łączy.

https://web.facebook.com/events/226639484871244/

Protest w obronie internetu

Jak już wiemy, Parlament Europejski poparł dyrektywę w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Tym samym cenzura w internecie wkracza na wyższy poziom… Używając sportowego słownictwa – WALCZYLIŚMY DO KOŃCA i w tej walce nie ustaniemy!
Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji Protest w obronie internetu – Wrocław – #StopACTA2, który odbył się na wrocławskim Rynku (pod Pręgierzem) w dniu 7 września 2018 r.

Konkurs fotograficzny 17. września w obiektywie

Termin zgłaszania prac: 20.08.2018 r. – 14.09.2018 r., godz.20:00

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, mającym na celu upamiętnienie wydarzeń 17. września 1939, organizowanym przez Inicjatywę Wolny Wrocław.

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania polską historią XX wieku, zwrócenie uwagi na zabytki oraz miejsca pamięci, rozwój inwencji twórczej uczestników, wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej oraz popularyzacja wiedzy historycznej, dziedzictwa kulturowego oraz fotografii.

Termin nadsyłania prac: 14 września 2018 r., do godziny 20:00.

Konkurs obejmuje dwie kategorie:
1. Biała. Polska obrona: Miejsca pamięci, pamiątki oporu, miejsca pochówku, ślady i wspomnienia po polskich bohaterach, miejsca, które odegrały znaczącą lub symboliczną rolę np. więzienia, place, szkoły, itp.
2. Czerwona. Radziecki agresor: Bolszewickie pomniki, sowieckie miejsca pamięci, pamiątki po Armii Czerwonej, tablice, obeliski, miejsca pochówku, itp.

Temat fotografii ma w przypadku obu kategorii odnosić się do agresji ZSRR na Polskę, zdjęcia nie muszą pochodzić z terenów obecnej Rzeczpospolitej. Oceniane będą walory artystyczne zdjęcia, edukacyjne, szczególnie odkrycie interesujących miejsc powszechnie nieznanych, a także elementów propagandy radzieckiej, które jeszcze się zachowały. Można wysłać maksymalnie dwa zdjęcia (po jednym z każdej kategorii).

Konkurs dedykowany jest do wszystkich, którzy interesują się fotografią, historią, dziedzictwem kulturowym, ale szczególnie skierowany jest do młodzieży. Przewidujemy atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Warunkiem uczestnictwa jest zaakceptowanie Regulaminu oraz wysłanie zgłoszenia wraz ze zdjęciem konkursowym na adres: wolny.wroclaw@wp.pl

W zgłoszeniu proszę zamieścić:
• tytuł pracy (fotografii); 
• imię i nazwisko; 
• telefon kontaktowy; 
• adres e-mail; 
• wiek uczestnika; 
• miejscowość, w której zamieszkuje Uczestnik. 
Nie można zgłaszać prac w imieniu osób trzecich, udział w Konkursie jest bezpłatny, prosimy przesyłać zdjęcia w formacie JPG. Dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 2400 pixeli. Jedno zdjęcie nie może przekroczyć 10 MB.

Szczegóły uczestnictwa w Regulaminie: 
https://drive.google.com/file/d/1EHfRzAhQYonH0hZH5R9P-7wGloG6Yn9T/view?usp=sharing

Współorganizatorzy Konkursu:
Fundacja Akademia Patriotów
Stowarzyszenie KoLiber Wrocław
Kongres Nowej Prawicy – Wrocław
Stowarzyszenie Kukiz’15 Wrocław
Klub Młodych Kukiz’15 Wrocław
Organizacja Monarchistów Polskich („Prawica Wolnościowa”)

Pierwsze legalne piwo na Wyspie

26 czerwca organizacje wchodzące w skład wolnościowej inicjatywy Wolny Wrocław wystosowały do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia pismo w którym przedstawiły stanowisko w związku z projektem uchwały Rady Miejskiej, wyłączającej Wyspę Słodową oraz 5 miejsc położonych w różnych terenach zielonych we Wrocławiu spod zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

W związku z tym niezmiernie miło nam poinformować, iż na LIX Sesji Rady Miejskiej w dniu 5 lipca uchwalono uchwałę „Odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w określonych miejscach publicznych na terenie Wrocławia”.

Z tej okazji zapraszamy was serdecznie jutro o 18:00 na Wyspę Słodową

https://web.facebook.com/events/165543497493077/

Koniec z mandatami za picie piwa na Wyspie Słodowej

26 czerwca organizacje wchodzące w skład wolnościowej inicjatywy Wolny Wrocław wystosowały do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia pismo w którym przedstawiły stanowisko w związku z projektem uchwały Rady Miejskiej, wyłączającej Wyspę Słodową oraz 5 miejsc położonych w różnych terenach zielonych we Wrocławiu spod zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

W związku z tym niezmiernie miło nam poinformować, iż na LIX Sesji Rady Miejskiej w dniu 5 lipca uchwalono uchwałę „Odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w określonych miejscach publicznych na terenie Wrocławia”. 

Już za kilkanaście dni (14 dni od ogłoszeniu uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego) spożywanie alkoholu na Wyspie Słodowej, a także w wyznaczonych miejscach parków Wschodniego i Tysiąclecia oraz lasów Rędzińskiego, Osobowickiego i Sołtysowickiego będzie oficjalnie dozwolone!

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,koniec-z-mandatami-za-picie-piwa-na-wyspie-slodowej,wia5-3266-42325-2.html

Protest przeciwko cenzurze internetu

W ubiegłą sobotę wrocławskie środowiska wolnościowe organizowały protest przeciwko cenzurze internetu, dziś mamy dobre wieści
. Parlament Europejski odrzucił wczoraj wersję projektu dyrektywy o jednolitym rynku cyfrowym uchwaloną 20 czerwca przez Komisję Prawną (JURI), przy 318 głosach przeciwko, 278 głosach za i 31 głosach wstrzymujących się.

Co to oznacza? Cały Parlament Europejski będzie debatować nad ewentualnym przygotowaniem nowej wersji dyrektywy do negocjacji z Radą Unii Europejskiej bądź też nad całkowitym odrzuceniem projektu.

#StopACTA2

poniżej krótka relacja z protestu:
https://wroclaw.tvp.pl/37887632/stop-cenzurze-internetu-trwaja-protesty-w-calej-polsce